Lifting bez skalpela

Lifting bez skalpela

Kosmetologia z zasady nie działa tak inwazyjnie jak medycyna estetyczna, ale innowacyjne formuły kosmetyczne pozwalają osiągnąć rewelacyjne efekty liftingu bez nakłuwania.

 

Kosmetologia walczy z upływem czasu i grawitacją jak może, chociaż nie dorówna nigdy medycynie estetycznej, to na pewno pozostaje jej nieinwazyjną i (zazwyczaj) bezbolesną alternatywą. Jeśli oczekujemy widocznych efektów od zabiegów kosmetycznych, pamiętajmy o kilku zasadach:

 

 

WYSOKIEJ JAKOŚCI FORMUŁY

Sukcesem gabinetu są między innymi zabiegi w oparciu o dermokosmetyki sprawdzonych marek kosmetycznych, które mają wieloletnie doświadczenie, są liderami na arenie międzynarodowego rynku, posiadają własne laboratoria, przeprowadzają badania potwierdzające skuteczność, współpracują z naukowcami, lekarzami i botanikami. To świadczy o ich wiarygodności, wiedzy, znajomości rynku i zwyczajnie zasobności kapitału, który przekłada się na nieoszukane komponenty, innowacyjne technologie i w konsekwencji – skuteczne formuły kosmetyczne.

My zaufałyśmy francuskim markom z przeszło 30-letnim doświadczeniem: Ericson Laboratoire i Mary Cohr, które są liderami w zakresie działań przeciwstarzeniowych. Zabiegi enzymatyczno-kwasowe powierzyłyśmy amerykańskiej marce Rhonda Allison, która wykorzystuje nieoczywiste połączenia formuł kosmetycznych. Do zaufanego grona dołączyła także rodzima marka Nanili, która wyspecjalizowała się w skutecznej walce z trądzikiem pospolitym i różowatym.

SERIE ZABIEGOWE

Jeden zabieg niestety nie zdziała cudu. Nie oznacz to oczywiście, że będzie bezskuteczny. Będzie po prostu mniej trwały. Skóra do zmiany/poprawy funkcjonowania potrzebuje dawki uderzeniowej i utrwalonego w czasie działania. O serii zabiegowej mówimy już przy 3 określonych w czasie zabiegach, ale widoczne i długotrwałe efekty daje zazwyczaj ok. 5-6 zabiegów. Serie zabiegowe najlepiej wykonywać 2 razy w roku; jesienią i wiosną. Ważne, aby odstępy między zabiegami nie przekraczały magicznych 14 dni, kiedy to kończy się odnowa komórkowa głębszych warstw naskórka (najlepiej wykonywać zabiegi w odstępie 7-14 dni, o ile nie są one bardzo inwazyjne i nie wymagają dłuższej regeneracji).

ŁĄCZENIE KURACJI

Jesteśmy zwolenniczkami terapii łączonych, tak by na skórę działać wielokierunkowo i multifunkcyjnie. Ważne, aby zabieg dobrać konkretnie do potrzeb skóry, skupiając się po kolei na tym co najważniejsze (nie na wszystkim naraz). Każda seria zabiegowa powinna być dokładnie przemyślana. Jeśli skóra jest nadmiernie przesuszona i jednocześnie naczynkowa lub uwrażliwiona, w pierwszej kolejności warto zrobić zabieg naprawczy, a dopiero później dobrać terapię bardziej inwazyjną jak choćby z wykorzystaniem odpowiednich kwasów. W ten sposób nie tylko nie zrobimy krzywdy, ale osiągniemy lepsze efekty. Po każdej serii zabiegów kwasowych należy wykonać zabieg kończący, który będzie działał regenerująco i nawadniająco, stanowiąc swego rodzaju „kropkę nad i”. To tylko jeden z nielicznych przykładów łączenia kierunkowego zabiegów w serii.

PODTRZYMANIE EFEKTU

Na długość utrwalenia efektów pozabiegowych ma wpływ wiele czynników np: ekspozycja słoneczna, ilość spożywanej wody, błędy w pielęgnacji domowej, styl życia. Dobrze jest po serii zabiegowej wykonywać tzw.”przypominajki”, czyli zabiegi kondycjonujące w odstępach 4-6 tygodni. Niewątpliwie przedłużeniem gabinetowej serii zabiegowej, będzie kontynuacji odpowiednio dobranej pielęgnacji domowej. Zakup kremu o bogatej i skutecznej formule jest inwestycją długoterminową.

NIEDOCENIONY MASAŻ

Im bardziej inwazyjny zabieg, tym bardziej widoczne efekty. Nie należy umniejszać jednak działania masażu, który jest niedoceniony, a który doskonale kondycjonuje głębsze partie mięśni, poprawiając owal twarzy i napięcie skóry. Masaż wykonywany jest na olejkach esencjonalnych i kremowych maskach, dlatego -można pokusić się o stwierdzenie, że stanowi on swego rodzaju pół zabieg. Jest to intensywna stymulacja manualna, przy jednoczesnym wykorzystaniu mechanicznego działania masażera wibracyjnego i podciśnieniowej siły bańki. Masaż może być wykonany w serii (w odstępach co 7 dni) lub jako jednorazowa pielęgnacja między zabiegami.

EFEKTY PO SERII ZABIEGOWEJ

Widoczny na zdjęciu efekt „przed i po” dotyczy serii 5 zabiegów z jednej linii Slim Face Lift (Ericson Laboratoire)

  • uniesiony owal twarzy (linia żuchwy + zewnętrzny kąt oka)
  • poprawa gęstości skóry (odczuwalna przez klientkę szczególnie na policzkach)
  • wyraźnie zredukowana bruzda wargowo-nosowa
  • spłycone zmarszczki mimiczne
  • wygładzona faktura skóry i rozświetlony koloryt
  • efekt młodszej twarzy na kilka miesięcy